Szanowni Państwo,
W imieniu Stoczni oraz “Marzycieli i Rzemieślników. Domu Innowacji Społecznych”, których mamy przyjemność współtworzyć, chcemy Państwa zaprosić na seminarium dotyczące innowacji społecznych. W tych czasach i w tym mieście trzeba się nieźle postarać, żeby innowacyjnie odnieść się do owego modnego oraz nieco zużytego już (o zgrozo, jak szybko!) pojęcia i zjawiska jakim są innowacje społeczne.
Żeby sobie w tym pomóc, ściągnęliśmy posiłki z zagranicy. Tym razem do rozmowy na ten temat zaprosiliśmy dwoje znamienitych gości, którzy dla nas stanowią ważne źródło inspiracji. Jak zapewne wiecie, wcale nie jest łatwo nam zaimponować, a im się jednak udało, więc z tym większym przekonaniem chcemy się nimi z Państwem “podzielić”. Wierzymy, że także dla Państwa okażą się ciekawi i inspirujący.
Prosimy zatem na chwilę “odłóżcie narzędzia” i w czwartek 4 grudnia między godz 11.00 a 14.00 dołączcie do nas w przepięknych wnętrzach Marzycieli i Rzemieślników (https://www.facebook.com/marzycieleirzemieslnicy) na III p. Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.
W jak zawsze niezobowiązującej i jak zawsze twórczej atmosferze chcemy porozmawiać o następujących tematach:
• szczególnej roli jaką innowacje społeczne pełnią w tkance miejskiej;
• “nie nonsensownym”, potraktowanym serio, zaangażowaniu firm w obszarze innowacji społecznych;
• o tym jak się “hoduje” innowacje społeczne i jakiego środowiska potrzebują do wzrostu;
• a także jak się je skaluje i zmienia w rozwiązania systemowe.
Kto zatem podjął się jakże trudnego zagajenia w tych sprawach? Są to:
Cris Singaloff - dyrektorka Kennisland Foundation z Amsterdamu (http://www.kennisland.nl); członkini zarządu Kafka Brigade, członkini sieci Social Innovation eXchange (www.socialinnovationexchange.org) oraz jurorka w Europejskim Konkursie Innowacji Społecznych.
oraz
Alberto Masetti-Zannini - dyrektor ds. rozwoju w londyńskim Impact Hub King's Cross (http://kingscross.impacthub.net), założyciel i prezes Impact Hub Mediolan, członek zespołu realizującego europejski projekt BENISI dotyczący skalowania innowacji społecznych (http://www.benisi.eu).
Na początek nasi goście zaprezentują swoje przemyślenia. Później wspólnie zadamy im mnóstwo pytań. Na to oni odpowiedzą, że … to zależy i dalej będziemy już odpowiedzi szukać wspólnie. Nie będzie to czas stracony. Obiecujemy!
Spotkanie (a na pewno prezentacje gości) będzie się odbywało głównie w języku angielskim, ale zapewnimy tłumaczenie dla wszystkich, którzy nie do końca pewnie się w nim czują.
Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie obecności do piątku 28 listopada na adres: innowacje@stocznia.org.pl.
---
Spotkanie organizujemy w porozumieniu z grupą roboczą ds. innowacji społecznych działającej jako kontynuacja projektu Wizja Zrównoważonego Rozwoju dla Polskiego Biznesu 2050, której animatorami są Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i PwC.
---
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję się wspólnie spotkać i porozmawiać 4 grudnia. Jeśli uznacie, że ktoś z Waszych współpracowników lub znajomych też powinien być na tym spotkaniu, to prosimy o przesłanie im powyższego zaproszenia.
Łączymy pozdrowienia