Dnia czwartek, 10 kwietnia 2014 19:27:07 Jakub Kramarz pisze:
DAFQ is UTM? Dlaczego UTM w tym artykule?
Nieprawdaż? :) Also, niezły LOL, że WP wkleiła na pałę sprostowanie Netgear do swojego artykułu i udaje, że nic się nie dzieje.
Dlatego też reakcja FWiOO jest następująca (also, pismo wyjdzie do WP i Netgeara pocztą):
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Szanowni Państwo,
Dnia czwartek, 10 kwietnia 2014 11:31:30 Jan Wielowieyski pisze:
w związku z publikacja materiału na stronie www.wp.pl o tytule: "10 zasad bezpiecznego korzystania z routera" wkradł się błąd w zasadzie dziesiątej, który nieznacznie zmienił brzmienie treści tego punktu. Firma NETGEAR jest zwolennikiem urządzeń działających w open source, co na różnych etapach swojej działalności udowodniła. W załączeniu przesyłam Państwu treść sprostowania, które mamy nadzieje wyjaśni tę kwestię.
Dziękuję. Proszę zauważyć, że punkt 10. przedmiotowego artykułu obecnie brzmi:
"10. Unikaj urządzeń UTM działających na "open source". Firma opierająca swoje rozwiązania na oprogramowaniu typu open source jest zobowiązana do udostępniania kodu źródłowego, przez co naraża swoje produkty na potencjalne wyłapywanie błędów w kodzie przez developerów."
Co nadal jednoznacznie sugeruje, że rozwiązania otwartoźródłowe są mniej bezpieczne od zamknietoźródłowych. Nie jest też jasne, co jest rozumiane jako "urządzenia UTM". Można się wyłącznie domyślać, że chodzi o: http://en.wikipedia.org/wiki/Unified_threat_management
Co w żadnym stopniu nie zmienia wydźwięku artykułu, ani nie usuwa problemu.
FWiOO oraz pozostałe organizacje-sygnatariusze przesłanego Państwu oraz WP pisma podtrzymują swoje wezwanie do zaprzestania rozpowszechniania fałszywych informacji, które godzą w dobre imię rozwiązań open source, oferowanych i wspieranych również przez firmę Netgear. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Highly lulzworthy.